A változáshoz változtatnunk kell

Valami készül… Visszaemlékezés a Láthatatlan Póráz Módszer és Program #kutyaoktató képzésére.
#visszaemlékezés #láthatatlanpórázmódszerésprogram #lpmp

“A tanfolyam ideje alatt végig Robin agresszív viselkedésének okát kutattam. Vajon mit csináltam rosszul, hogy más kutyákra támad? Mit rontottam el? Végül mélyen magamba kellett néznem és felismernem azt, hogy belőlem fakad az a sok stressz, amit ilyen módon vezet le. Az én feldolgozatlan gyászom, az abból generált problémáim kivetülnek rá. Az általam teremtett rossz légkör az, amit már nem tud máshogy jelezni nekem. Benne is gyűlik a feszültség, próbál kiutat keresni, szabadulna, de össze van zárva velem. Egy segélykiáltás volt ez. És a felismerés óriási megváltás. A problémámra megoldást kerestem, az LPM&P segítségével emellett útmutatást is kaptam. 
Hogy várhatom el kutyámtól, hogy megbízzon bennem, amikor önmagamban nem bízom? Hogy várhatom el kutyámtól, hogy kövessen bizalom nélkül? Hogy várhatom el, hogy együttműködjön velem bizalom nélkül? Hogy várhatok el egy teljesítendő feladatot tőle együttműködés nélkül? Egyáltalán miért várok el bármit is kutyámtól? Miért nem a bizalom kiépítésével kezdem a kapcsolatunkat megalapozni az elvárások helyett? Hiszen a bizalom az alapköve mindennek. És ebbe nem fér bele erőszak és büntetés. Nem lehet kierőszakolni a bizalmat. A bizalmat nem lehet büntetéssel sem kiérdemelni. Csakis szeretettel, megértéssel, empátiával, türelemmel, következetességgel, egyértelmű és tiszta kommunikációval. Mert mindennek az alapja a tiszta és őszinte szeretet. Ez az, amit ügyfeleimnek próbálok átadni. A visszajelzések alapján a módszer működik. A változáshoz változtatnunk kell. Néha kellemetlen erőfeszítéseket kell tennünk és szembenézni önmagunkkal, de amint átéljük a nehéz pillanatokat és nem elutasítjuk azokat, azonnal jön a megoldás. Ahhoz, hogy a kutya viselkedése változzon az első lépést a gazdinak kell megtennie.”

Tetszett a cikk?

Oszd meg a barátaiddal is:

Megosztás itt: facebook
Facebook
Az oldal tartalmának másolása tilos!