A kutya tanításával arra törekszünk, hogy a kutya megértse a kéréseinket és szívesen működjön velünk együtt. A kutyád napirendjében kijelölt tanulási időben immáron a 9. napja, gyakorlod ezt. Gratulálok a kitartásodért és kívánom, hogy maradjon meg ez a lelkesedés a hátralevő 5 napban is!
EMLÉKEZTETŐ
Ha elakadsz a kutyád tanításában írj a Facebook csoportba vagy írj üzenetet a hello@virtualiskutyaiskola.hu .
SÍPSZÓ
Ahogy Tegnap már tapasztaltad, a kocka fordult 😉 Most már a behívás tudatos gyakorlása során a Te oldaladat, az emberi oldalt vesszük gorcső alá pár napon keresztül.
Kezdtük ezt a hangsúly tudatosításával, hogy a kutya megértse azt is amikor a “GYERE” szó picit máshogy hangzik, mint a megszokott, akkor is tudja, hogy a feladat változatlan és ezt a kijelölt tanulási időben biztonsággal lehet gyakorolni. DE ne vidd túlzásba! Figyeld a kutyád jelzéseit, figyeld a saját érzéseidet. Inkább törekedj arra, hogy azt gyakorold, amikor élethelyzetben más hangsúllyal mondod ki a “GYERE” szót, azt minél hamarabb, Te magad is észrevedd, és utána azzal a hangsúllyal is ki tudd mondani, amit a kutyád megért. Ha a kutyád nem jön vissza a hívásodra: jusson az eszedbe, lehet a hangsúlyod miatt nem volt érthető számára a kérésed? És ezen a ponton eldöntheted: használsz-e SÍP- ot a behíváshoz a továbbiakban, vagy sem. A síp egy olyan segédeszköz, ami megkönnyíti a dolgodat (persze csakis akkor, ha nálad van, amikor a kutyádat magadhoz szeretnéd hívni). Ha a sípszóhoz hozzá szeretnéd szoktatni a kutyát, akkor a behívást innentől kezdve a következőképpen gyakorold: fújd meg a sípot, majd ezt követően add ki a figyelemfelkeltő hangot és utána mondd a behívás szavát (“GYERE”).
És ne felejtsd el: olykor kérj meg mást is hogy fújja a sípot, hogy a kutyád azt szokja meg, hogy hozzád térjen vissza, ne a sípszót kövesse: kérd, hogy fújja meg random a sípot, és abban a pillanatban ad ki a figyelemfelkeltő hangot és a behívás szavát ezt követően mondd ki. Erdei környezetben, kirándulások alkalmával kiváló segédeszköz a síp (pl. az ultrahangos síp használata).
A mai napon pedig folytatjuk a távolság tudatosításával és annak növelésével.
A behívás egy kis szelete mindannak, amit a kutyának érdemes megtanítani, hogy ember és kutya között békés együttműködés jöhessen létre a mindennapi életben. Ebből következik, hogy a behívás nem lesz mindenre megoldás, viszont sok esetben nyújt majd segítséget számodra, hogy a kutya és a közted lévő távolságot csökkenteni tudd.
Az oldal tartalmának másolása tilos!