“GYERE” mondod a kutyádnak, ha azt szeretnéd, hogy jöjjön oda hozzád. De vajon ő érti mit jelent ez a szó? És vajon Te mit értesz a “GYERE” szó kimondása alatt?
A figyelemfelkeltő hangnak nem intünk búcsút. A 14 nap során a figyelemfelkeltő hang gyakorlása az alappillér. Ha kitartóan gyakoroltál eddig, akkor tapasztalod, hogy a kutyád számára egyre egyértelműbb:
“A gazdimtól hallok egy hangot, amit követően ételt kapok tőle.”
“Hallom a figyelemfelkeltő hangot és a gazdim tálkában ad nekem még több ételt.”
A kutya gyorsan képes összekapcsolni mindezt!
Ma ideje tovább haladnunk, hiszen a kutyák képességei ennél jóval tovább mutatnak. 😉 És ha szemfüles voltál, akkor észrevehetted, hogy tegnap már felsejlett egy szó is gyakorlás közben: “GYERE”, a behíváshoz kapcsolt szó.
A kutyák tanításánál egy szót szoktunk rendelni a behíváshoz. Ez a szó legtöbb esetben a “GYERE” szó, de többször hallani: “IDE”, “HOZZÁM”, “LÁBHOZ”… végeredményben mindegy is mi a szó, ha a mögöttes tartalmát egyértelművé és kristály tisztává tesszük a kutya számára. DE, ha olyan terveink vannak, hogy bármikor is kutyapanzióba visszük a kutyánkat, vagy kutyasétáltatót fogadunk fel, vagy kutyakozmetikushoz visszük őt, vagy egy családtagunkat kérjük meg, hogy vigyázzon a kutyára… és így tovább, akkor érdemes a “GYERE” szót megtanítani a kutyának, ami általánosságban elterjedt szó a behívásra. Így a kutyának is sokkal könnyebb lesz megérteni más emberek kommunikációját is.
Ahhoz, hogy a kutyának meg tudjuk tanítani a “GYERE” szó jelentését, előbb szükséges magunkban tisztázni, mit értünk alatta, és mi az amit ebből a kutya képes megtanulni.
FONTOS A Behívás- kihíváson a “GYERE” szót fogod olvasni mindenhol, ám ez nem jelenti azt, hogy neked is ezt a szót kell használnod. Ha van már szavad a behívásra, ami nem a “GYERE” szó, akkor továbbra is használd azt a szót. A szó mögöttes tartalmát tanítjuk és tesszük egyértelművé a kutya számára. Ehhez a mai feladatban is találsz segítséget. 🙂 |
Az oldal tartalmának másolása tilos!