TAVASZ #jógakutyával kihívás

A dermedt téli csend és befelé fordulás után a tavasz kibontakozása a külsőségek felé terel és mozgásra késztet bennünket és a kutyánkat egyaránt.  A hangok, a színek, a formák, az illatok… intenzíven árasztanak el, a hideget a meleg váltja, a nappalok hosszabbak, az állatvilágban a párzást követően az utódnevelés időszaka is ez, amit a külső energiák támogatnak. Kutyánkban, ragadozó állatként a vadászösztön erősebben bontakozhat ki ebben az időszakban. Érzékenyebb lehet a hangokra, a mozgásokra és a szagokra egyaránt, amikből a külső környezet ilyenkor bővelkedik a természetben és városban egyaránt.

Ahogy a külső környezetben, úgy a testen belül is intenzívebb folyamatok kaphatnak teret. A szervezetben a kiválasztó folyamatok a méregtelenítés irányába terel, amit intenzívebb testi érzetek, fáradtság, ingerlékenység érzése kísérhetnek.

Mindezt összegezve, kutyatartóként az egyik legtöbb kihívást jelentő időszak lehet számunkra a tavasz, ha nem tudatosítjuk a természet ritmusát, és nem kezdünk el alkalmazkodni a változásokhoz.
Az alkalmazkodásban a kutya napi rutinjának megtervezése, a vadászösztön játékos megélésének tanítása, és a kutyasétáltatás tudatos felépítése egyaránt segítségünkre volt 14 nap alatt. 

A relaxációs gyakorlatok segíthetnek végigkísérni a folyamatokat önmagunk- és a kutyánkkal való kapcsolatban, emellett a pihenés és a töltekezés lehetőségét is magában rejti.
Ideális időszak ez gyakorolni a határok tudatosítását, a feszítés és lazítás jótékony hatásait. Ennek a mentális felkészülés elengedhetetlen eleme, amit a természet dinamikájával összhangban, az érzékszerveink mentén a belső stabilitásunk eléréséhez is alkalmaztunk a 14 nap alatt.