5. nap #jógakutyával kihívás

A #jógakutyával kihíváson 3 rutint sajátíthatsz el a kutyáddal töltött időben. Mielőtt a gyakorlati feladatokkal tovább haladunk, picit megállunk és első körben a napi rutin tervezésére adunk időt magunknak.

A FÓKUSZBAN: A NAPI RUTIN TERVEZÉSE.

A kutyádnak napi szinten szüksége van egy biztonságos keretrendszerre, amit az egészségét és jóllétét szem előtt tartva alakíthatsz ki. Ezt a keretrendszert a saját szükségleteiddel és jólléteddel is össze tudod hangolni a gördülékenyebb kutyás mindennapokért. Mindebben segítségedre lehet a napi rutin megtervezése. 

A napi rutin kialakításában a  #jógakutyával kihíváson segít Téged egy letölthető tervező, amit ebben a leckében megtalálsz. 


FELADAT NEKED

Készíts magadnak egy finom teát, rakd be a kedvenc zenédet és már kezdődhet is a tervezés. 🙂 

  1. Töltsd le a napi rutin tervezőt 
  2. Válassz ki egy átlagos hétköznapi napot 
  3. Töltsd ki a táblázatot: töltsd fel hasznos aktivitásokkal a kutyáddal töltött időt. Ehhez útmutatást a lecke végén találsz. 

Ne feledd, tervezz saját és kutyád igényeihez igazodva. Gondold át mire van szükséged, és mire van szüksége a kutyádnak. Próbáld megtalálni az arany középutat a közös aktivitásokban és a pihenőidőkben, ami mindkettőtök számára ideális.  


FELADAT A KUTYÁDDAL

Ma válaszd ki azt az egy útmutatót az első 4 nap “FELADAT A KUTYÁDDAL” útmutatók közül, amit számodra és a kutyád számára ideálisnak érzel. A kiválasztott nap útmutatója szerint gyakorolj a kutyáddal.  


MIÉRT EZ A FELADAT?

A #jógakutyával kihíváson a relaxáció témakörét járjuk körbe. Ahhoz, hogy érvényesülni tudjon az ellazulás testi- , lelki- , és mentális szinteken egyaránt, a kutyád napirendjében, a tanításban és a kutyasétáltatás idejében is tervezni fogunk. Lépésről lépésre haladunk, hogy a 14 nap végére három rutinnal gazdagodj, amik hozzájárulnak a harmonikus kutyás mindennapok kialakításához és megéléséhez.

Itt tudod letölteni a rutin tervezőt


Itt találsz még útmutatást a tervezéshez

Ha megnézted már a letölthető napi tervezőt, biztosan feltűnt, hogy egy napba szinte lehetetlen bezsúfolni mindazt a közös aktivitást, amit felsoroltam számodra segítségképpen:


EMLÉKEZTETŐ 

KÖZÖS AKTIVITÁSOK A KUTYÁVAL

• FIZIKAI: séta / testmozgás

• MENTÁLIS: tanulás

• JÁTÉK: vadászösztön levezetése

• ÁPOLÁS: bunda/ karmok/ fülek/ szemek/ fogak

• SZOCIÁLIS: közös élmény más kutyákkal / állatokkal/ emberekkel


EGYÉB AKTIVITÁS

• EVÉS: etetés(ek) ideje

• PIHENÉS: alvás ideje

• REGENERÁLÓDÁS: nyújtás/ masszázs / hangfürdő / egyéb terápia (fizioterápia. akupresszúra, akupunktúra) / relaxáció / erdőfürdő

Hogyan lehet naponta a család, a munka, a barátok, a tanulás… mellett a kutya számára biztosítani mindazt, amire szüksége van ahhoz, hogy jól legyen?

Megnyugtatlak: már mutatom is 🙂

Íme 3 dolog, ami a kutyás mindennapoknak keretet ad:

1. ETETÉS(ek) ideje

2. KÖZÖS AKTIVITÁS(ok) ideje 
3. PIHENÉS(ek) ideje

Ha erre a három dologra figyelsz, már nem is tűnik soknak.

ETETÉSI IDŐKÖZÖS AKTIVITÁSPIHENÉS
Amikor a kutyád enni kap, és előtte pár percet tanul. Amikor a kutyád számára biztosítod a fizikai + mentális + vadászösztön levezető + szociális aktivitás / regenerálódás idejét  + ápolás idejét.Amikor a kutyád számára biztosítod a pihenés idejét.
Ideális az etetési idő(ke)t a közös aktivitás utánra tervezni, pl. kutyasétáltatás után kap enni a kutya. És egy rövid tanítási időt is be tudsz időzíteni, még a rohanó mindennapokban is. Mindezt időhatékonyan a kutyasétáltatás idejébe be tudod építeni, akár napi szinten.
Lásd később a tanítási és a kutyasétáltatási rutinnál. 
A pihenés idejét ideális a saját ritmusoddal összehangolni: amikor dolgozol, a kutyád számára az lehet a pihenés ideje. (De tudd, hogy munkából hazaérve, ő várni fogja a közös aktivitást.)

Ha egy-egy nap nem tudod biztosítani a kutyád számára a közös aktivitást, akkor érdemes a kutyás szolgáltatások igénybevételét megfontolni: kutyasétáltató, kutyanapközi szolgáltatások segítenek, hogy egy zsúfolt napon a kutyás teendők ne nőjenek a fejedre. Vagy a család, barátok, ismerősök segítségét is kérheted. Sőt, akár a családtagokkal egyeztetve, fel is lehet osztani ki mire figyel oda és mikor, mi a feladata a kutyával, ami megkönnyíti a hétköznapokat. 



Ha kérdésed van, elakadsz vagy sikerélményt osztanál meg:
Csatlakozz a zárt Facebook csoporthoz: 

https://www.facebook.com/groups/jogakutyaval/

Mindenképpen kérdezz, ha elbizonytalanodsz: nincs rossz kérdés. 🙂
Gyakorolj minden nap kutyusoddal együtt a napi fókusz feladatok segítségével.
Ne siess! Adj időt magadnak és a kutyádnak egyaránt! A fókusz feladatokhoz fokozatosan férsz hozzá: MINDEN NAP 17:00-tól.  😉