Visszanézve az elmúlt napokra, gondoltad volna, hogy mennyi mindent szükséges megalapozni ahhoz, hogy a kérésedre lazulhasson a póráz? Nem elég a kutyát csak tanítani, a kutyasétáltatást is szükséges megfelelően menedzselni.
A kutyasétáltatás 5 szakaszra bontása segíthet ebben.
Ha jobban megnézed ezeket a szakaszokat, és a kutyáddal töltött sétaidőt, talán nálad is előfordult már, hogy egy-egy szakasz elnyúlt, más szakasz nem is volt jelen a séta idejében vagy csak 1-2 szakasz volt amit váltogattál.
Minden kutya más- más arányban igényli az aktivitásokat az életkorától, fajtájától, személyiségétől, sőt még az életmódtól – napirendjétől (amit a saját életmódod – napirended határoz meg számára) függően.
Ezért, hogy melyik szakasz mikor és hányszor jelenjen meg a kutyasétáltatás idejébe, egyéni. Érdemes előbb tapasztalatot gyűjteni: megfigyelni a kutyádat séta közben (ezt tegnap egy útvonal feltérképezésével kezdtük), mikor együttműködőbb, mit szeret csinálni, mi az amit kevésbé szeret, mi az ami kellemetlen számára, mi az amihez mindig oda szeretne menni… Ha mindezt figyelembe veszed és a sétát az 5 szakasz ismeretében szakaszokra tudod bontani, sok minden kiszámíthatóbb lesz, és könnyebben nyomon tudod követni a kutyád szükségleteit is.
Lehet, hogy kihagysz egy szakaszt a séta idejéből és otthoni tevékenység lesz belőle, majd idővel visszaviszed a sétába… és így tovább. Tapasztalj ahhoz, hogy idővel a megérzéseidre tudj hagyatkozni. Mert a kutyád jelezni fogja, hogy számára mi az ideális, mire és milyen mértékben van szüksége: ha a rendszer ideális, szívesen működik együtt veled, ha hiányt szenved, akkor keresni fogja a kiskapukat.
A kutyasétáltatás idejében ma a kijelölt tanulás idejére helyezzük a hangsúlyt. Tapasztald ki milyen úgy gyakorolni, ha a séta idejében megállsz egy csendesebb helyen, és leteríted a kutya számára kijelölt helyet. A feladatok sorrendje változatlan. Ha túl sok a kutyának, akkor gyakorold csak az első felét, majd zárd le, vagy gyakorolj kevesebb ismétléssel és több szünettel… Ügyelj a falatok mennyiségére, hogy inkább sok kicsi legyen “csak az íze kedvéért”, és kínáld vízzel a kutyádat, ugyanis a sok szimatolás fokozott párologtatással jár együtt, ami fokozott szomjúságot okoz és egyben tompaságot is, ha nem kap inni a kutyád.
Az oldal tartalmának másolása tilos!